Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w hokeju na lodzie kobiet – jedna z najlepszych drużyn świata w hokeju kobiecym. Obecnie znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu IIHF. Występowała dotychczas we wszystkich edycjach Mistrzostw Świata oraz w trzech dotychczas rozegranych turniejach olimpijskich. W każdej z tych imprez zdobyła medal.

Kobieca reprezentacja Stanów Zjednoczonych w hokeju na lodzie jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w tym sporcie. Pięciokrotnie zdobyły złote i dziesięciokrotnie srebrne medale mistrzostw świata. W igrzyskach olimpijskich zdobyły po jednym złotym, srebrnym i brązowym medalu. Zespół jest kontrolowany przez federację USA Hockey. W Stanach Zjednoczonych zarejestrowanych jest 59109 zawodniczek.

W 1998 roku olimpijska drużyna hokeistek została wybrana przez Amerykański Komitet Olimpijski drużyną roku w Stanach Zjednoczonych.