10/15 04:30 - USA - Kobiety v Japonia - Kobiety 30-17
10/15 02:00 - Szkocja - Kobiety v Australia - Kobiety 12-14
10/09 04:45 - Walia - Kobiety v Szkocja - Kobiety 18-15
10/09 02:15 - Japonia - Kobiety v Kanada - Kobiety 5-41
10/08 23:45 - USA - Kobiety v Włochy - Kobiety 10-22
10/08 06:15 - Australia - Kobiety v Nowa Zelandia - Kobiety 17-41
10/08 03:45 - Fidżi - Kobiety v Anglia - Kobiety 19-84
10/08 01:15 - RPA - Kobiety v Francja - Kobiety 5-40
08/26 18:45 1 Anglia - Kobiety v Nowa Zelandia - Kobiety 32-41
08/26 16:00 50 Francja - Kobiety v USA - Kobiety 31-23
08/26 16:00 31 Australia - Kobiety v Kanada - Kobiety 12-43
08/26 13:30 33 Włochy - Kobiety v Hiszpania - Kobiety 20-15

Puchar świata w rugby kobiet (ang. Women's Rugby World Cup) – międzynarodowy turniej rugby union organizowany przez Międzynarodową Radę Rugby (IRB) dla męskich reprezentacji narodowych. Pierwsze mistrzostwa wystartowały w 1991 roku w Walii i uczestniczyły 12 żeńskie drużyny narodowe. Rozgrywki odbywają się regularnie co cztery lata. Najwięcej tytułów mistrzowskich zdobyła reprezentacja Nowej Zelandii.

**Mistrzostwa Świata w Rugby - Kobiety**

Mistrzostwa Świata w Rugby - Kobiety to najważniejsze międzynarodowe rozgrywki w rugby union dla kobiet, organizowane przez World Rugby. Turniej odbywa się co cztery lata i gromadzi najlepsze kobiece drużyny rugby na świecie.

Pierwsze Mistrzostwa Świata odbyły się w 1991 roku w Walii, a zwyciężyły w nich Stany Zjednoczone. Od tego czasu mistrzostwa zyskują na popularności i poziomie rywalizacji. Ostatnie Mistrzostwa Świata odbyły się w Nowej Zelandii w 2021 roku, a tytuł mistrzowski zdobyła Anglia.

Polskie drużyny jeszcze nie uczestniczyły w Mistrzostwach Świata w Rugby - Kobiety. Obecnie reprezentacja Polski kobiet zajmuje 22. miejsce w rankingu World Rugby.

Mistrzostwa Świata w Rugby - Kobiety to wielkie wydarzenie w światowym rugby, które przyciąga uwagę kibiców na całym świecie. Turniej jest nie tylko okazją do rywalizacji najlepszych drużyn, ale także do promowania rozwoju kobiecego rugby i inspirowania młodych zawodniczek.