Puchar świata w rugby kobiet (ang. Women's Rugby World Cup) – międzynarodowy turniej rugby union organizowany przez Międzynarodową Radę Rugby (IRB) dla męskich reprezentacji narodowych. Pierwsze mistrzostwa wystartowały w 1991 roku w Walii i uczestniczyły 12 żeńskie drużyny narodowe. Rozgrywki odbywają się regularnie co cztery lata. Najwięcej tytułów mistrzowskich zdobyła reprezentacja Nowej Zelandii.

**Mistrzostwa Świata w Rugby - Kobiety**

Mistrzostwa Świata w Rugby - Kobiety to najważniejsze międzynarodowe rozgrywki w rugby union dla kobiet, organizowane przez World Rugby. Turniej odbywa się co cztery lata i gromadzi najlepsze kobiece drużyny rugby na świecie.

Pierwsze Mistrzostwa Świata odbyły się w 1991 roku w Walii, a zwyciężyły w nich Stany Zjednoczone. Od tego czasu mistrzostwa zyskują na popularności i poziomie rywalizacji. Ostatnie Mistrzostwa Świata odbyły się w Nowej Zelandii w 2021 roku, a tytuł mistrzowski zdobyła Anglia.

Polskie drużyny jeszcze nie uczestniczyły w Mistrzostwach Świata w Rugby - Kobiety. Obecnie reprezentacja Polski kobiet zajmuje 22. miejsce w rankingu World Rugby.

Mistrzostwa Świata w Rugby - Kobiety to wielkie wydarzenie w światowym rugby, które przyciąga uwagę kibiców na całym świecie. Turniej jest nie tylko okazją do rywalizacji najlepszych drużyn, ale także do promowania rozwoju kobiecego rugby i inspirowania młodych zawodniczek.