Drużyna Lyon 3x3 to czołowa francuska drużyna koszykówki ulicznej, która specjalizuje się w formacie 3 na 3. Została założona w 2012 roku i ma siedzibę w Lyonie. Drużyna trzykrotnie wygrała mistrzostwa Francji 3x3 i reprezentowała Francję na międzynarodowych turniejach.

Lyon 3x3 jest znana z szybkiej i agresywnej gry oraz doskonałej celności rzutów za trzy punkty. W skład zespołu wchodzą jedni z najlepszych francuskich zawodników 3x3, w tym Mouhamadou Jaiteh, Jordan Sakho i Raphaël Wilson.

Drużyna Lyon 3x3 brała udział w wielu międzynarodowych turniejach, w tym w FIBA ​​3x3 World Tour i Europejskich Igrzyskach. W 2017 roku wygrała Puchar Europy 3x3 i zajęła drugie miejsce na Światowych Igrzyskach Sportów Miejskich.

Lyon 3x3 jest jedną z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych drużyn koszykówki ulicznej na świecie. Jest znana ze swoich sukcesów, zaangażowania w rozwój sportu i oddanej bazy kibiców.