Georgia Super Cup

Links
Wikipedia (pl)

Superpuchar Gruzji w piłce nożnej (gruz. საქართველოს თასი) – trofeum przyznawane zwycięskiej drużynie meczu rozgrywanego pomiędzy aktualnym Mistrzem Gruzji oraz zdobywcą Pucharu Gruzji w danym sezonie (jeżeli ta sama drużyna wywalczyła zarówno mistrzostwo, jak i Puchar kraju - to jej przeciwnikiem zostaje finalista Pucharu).

Georgia Super Cup jest turniejem piłkarskim rozgrywanym w Gruzji. W turnieju biorą udział najlepsze drużyny z poprzedniego sezonu ligowego, a także zwycięzca Pucharu Gruzji. Turniej rozgrywany jest w systemie pucharowym, a jego zwycięzca otrzymuje Superpuchar Gruzji.

Pierwsza edycja Georgia Super Cup odbyła się w 1996 roku, a pierwszym zwycięzcą został zespół Dinamo Tbilisi. Najbardziej utytułowanym zespołem w historii turnieju jest Dinamo Tbilisi, który zdobył Superpuchar 12 razy.

Georgia Super Cup jest jednym z najważniejszych wydarzeń w gruzińskim kalendarzu piłkarskim. Turniej cieszy się dużą popularnością wśród kibiców i jest uważany za prestiżowe trofeum.