The Super 8 Asia

**Super 8 Asia**, także znany jako **FIBA Asia Champions League Play-offs**, to coroczny turniej koszykówki organizowany przez FIBA Asia, który gromadzi osiem najlepszych drużyn z regionalnych rozgrywek FIBA Asia Cup. Turniej odbywa się w systemie pucharowym, a zwycięzca zdobywa tytuł mistrza Azji.

Super 8 Asia został zainaugurowany w 2016 roku i jest uważany za najważniejsze rozgrywki koszykarskie w Azji. W turnieju uczestniczą najlepsze drużyny z Chin, Filipin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Kazachstanu, Libanu i Tajwanu.

W historii Super 8 Asia dominowały drużyny chińskie, które wygrały pięć z sześciu rozegranych turniejów. Tylko w 2018 roku tytuł zdobyła drużyna Alvark Tokyo z Japonii.

Super 8 Asia jest prestiżowym wydarzeniem, które przyciąga uwagę fanów koszykówki z całej Azji. Turniej jest transmitowany w telewizji i online w wielu krajach, a najlepsze drużyny i zawodnicy prezentują najwyższy poziom gry.