Bośnia i Hercegowina - Regional Cup

Bosnia i Hercegowina - Regional Cup to turniej piłkarski, który odbywa się w Bośni i Hercegowinie. Jest to coroczny turniej, w którym biorą udział najlepsze kluby z kraju. Pierwszy turniej odbył się w 2000 roku i od tego czasu odbywa się on co roku. Turniej jest organizowany przez Bośniacki Związek Piłki Nożnej.

Regional Cup jest ważnym turniejem dla bośniackich klubów. Jest to szansa dla nich, aby zdobyć trofeum i zakwalifikować się do europejskich rozgrywek. Turniej jest również ważny dla reprezentacji Bośni i Hercegowiny, ponieważ jest to okazja do sprawdzenia najlepszych zawodników w kraju.

Najbardziej utytułowanym klubem w historii Regional Cup jest FK Sarajevo, który zdobył 4 tytuły. Inne kluby, które zdobyły tytuł, to NK Široki Brijeg, FK Željezničar i HŠK Zrinjski Mostar.

Turniej jest rozgrywany w systemie pucharowym, a finał odbywa się na Stadionie Olimpijskim w Sarajewie. W 2023 roku w Regional Cup wystąpi 16 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. Zwycięzcy każdej grupy awansują do półfinałów, a zwycięzcy półfinałów zagrają w finale.