ITF Women Sandelfjord

**ITF Women Sandelfjord**

ITF Women Sandelfjord to międzynarodowy turniej tenisowy kobiecy rangi ITF World Tennis Tour, który rozgrywany jest na kortach ziemnych w Sandefjord w Norwegii od 2013 roku. Pulę nagród turnieju wynosi 10 000 dolarów amerykańskich.

**Format**

Turniej rozgrywany jest w formacie singla i debla. W singlu bierze udział 32 zawodniczki, które rywalizują w drabince pucharowej. W deblu gra 16 par, które grają w drabince pucharowej.

**Historia**

Pierwsza edycja turnieju ITF Women Sandelfjord odbyła się w 2013 roku. Zwyciężczynią została Norweżka Emma Flood, która pokonała w finale Szwedkę Carolinę Westberg. W deblu zwyciężyły Szwedki Beatrice Cedermark i Malin Ulvefeldt.

W kolejnych latach turniej regularnie rozgrywano w lipcu, a zwyciężczynie zmieniały się co roku. Wśród notable zwycięzców znaleźli się:

**Znaczenie**

ITF Women Sandelfjord jest ważnym turniejem dla młodych i obiecujących tenisistek. Pozwala im zdobywać doświadczenie na arenie międzynarodowej i zdobywać punkty rankingowe, co może przyczynić się do ich dalszej kariery.