Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów - Kobiety

**Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów w Piłce Ręcznej Kobiet**

To międzynarodowe zawody piłki ręcznej dla drużyn kobiecych z krajów Ameryki Środkowej i Karaibów. Turniej jest organizowany przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej (IHF) i Panamerykańską Federację Piłki Ręcznej (PATHF).

**Historia**

Turniej został zapoczątkowany w 1990 roku i od tego czasu odbywa się co cztery lata. Pierwszą edycję wygrała reprezentacja Kuby.

**Format**

W turnieju uczestniczy osiem drużyn, które są podzielone na dwie grupy. Każda drużyna gra z każdą inną drużyną w swojej grupie. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów. Zwycięzcy półfinałów grają w finale, a przegrani w meczu o trzecie miejsce.

**Mistrzowie**

Najbardziej utytułowaną drużyną w historii turnieju jest Kuba, która zdobyła pięć tytułów mistrzowskich. Inne kraje, które wygrywały turniej, to Meksyk, Dominikana i Portoryko.