Moscow Liga Pro

Liga Pro jest pierwszym szczeblem zawodowych rozgrywek siatkówki na terenie Rosji. Zmagania odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: juniorów, młodzieżowców i seniorów. Od sezonu 2022/23 w rozgrywkach Ligi Pro będzie uczestniczyć 8 najlepszych zespołów spośród 16 biorących udział w rozgrywkach Superligi (Superligi A i Superligi B). W sezonie 2021/22 - ostatnim w formule rozgrywania lig krajowych - w Ligi Pro uczestniczyło 12 zespołów grających systemem "każdy z każdym", podzielonych na dwie grupy.

Mecze rozgrywane są systemem „best of 3”, czyli do dwóch zwycięskich setów. W przypadku remisu 1:1 w secie decydującym jest trzeci set grany do 15 punktów. W przypadku remisu 2:2 w meczu rozgrywany jest piąty, decydujący set do 15 punktów.

Zwycięzca Ligi Pro uzyskuje awans do Superligi A, a wicemistrz do Superligi B. Dwa najsłabsze zespoły spadają do Ligi Narodowej.