ITF - Kuching W15

**Turniej tenisowy ITF - Kuching W15**

Turniej tenisowy ITF - Kuching W15 to zawodowy turniej tenisowy kobiet na kortach twardych, rozgrywany w Kuching w Malezji. Jest częścią kobiecych obwodów Międzynarodowej Federacji Tenisa (ITF) Women's World Tennis Tour.

**Historia**

Turniej został po raz pierwszy rozegrany w 2023 roku. Jest jednym z kilku turniejów W15 rozgrywanych w Malezji, obok turniejów w Kuala Lumpur i Johor Bahru.

**Format**

Turniej składa się z drabinki singlowej i deblowej. W singlu bierze udział 32 zawodniczki, a w deblu 16 par. Format turnieju to faza pucharowa z eliminacjami.

**Punkty rankingowe**

Zwyciężczyni singla otrzymuje 15 punktów rankingowych WTA, a finalistka 10 punktów. Półfinalistki otrzymują po 6 punktów, ćwierćfinalistki po 3 punkty, a przegrane w II rundzie po 1 punkcie.

**Zwyciężczynie**

Pierwszą mistrzynią turnieju ITF - Kuching W15 została Szwedka Jacqueline Cabaj Awad. W deblu zwyciężyła para Fumena Nakagawa i Mei Yamaguchi.