ITF Estonia F3

**ITF Estonia F3** to męski turniej tenisowy rangi Futures, organizowany w Tallinnie, w Estonii, na nawierzchni twardej. Jest częścią serii ITF Futures, organizowanej przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). Turniej odbywa się corocznie od 2016 roku.

**Historia:**

Turniej ITF Estonia F3 został po raz pierwszy rozegrany w 2016 roku. Pierwszym zwycięzcą w grze pojedynczej został Niemiec Daniel Altmaier. W grze podwójnej zwyciężyli Estończyk Kenneth Raisma i Niemiec Peter Torebko.

**Format:**

Turniej rozgrywany jest w formacie singla i debla. W kwalifikacjach bierze udział 32 zawodników, którzy walczą o 8 miejsc w turnieju głównym. Turniej główny składa się z 32 zawodników w grze pojedynczej i 16 par w grze podwójnej.

**Miejsce:**

Turniej odbywa się w Tallinnie, stolicy Estonii. Mecze rozgrywane są na kortach twardych w Eesti Tennise Liit (Estońskim Związku Tenisowym).

**Nagrody:**

Zwycięzca turnieju w grze pojedynczej otrzymuje 18 punktów do rankingu ATP, podczas gdy finalista otrzymuje 10 punktów. Zwycięzcy gry podwójnej otrzymują 9 punktów do rankingu ATP, a finaliści 5 punktów. Ponadto zwycięzcy otrzymują nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 USD.

**Zwycięzcy:**

Poniżej znajduje się lista zwycięzców turnieju ITF Estonia F3 w grze pojedynczej i podwójnej: